Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Bording:
-
Silje E.
Fra Bording
Hundepasning : Jeg har selv hund så jeg ved hvad det kræver træner til hverdag IGP. Maler : ... -
Gitte S.
Fra Bording
Jeg hedder Gitte. Har erhvervs kort som kræves til patienttransport og har i flere år kørt hos Falc... -
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Eduardo L., Marianne T. og Frank H. søger hjælp til husopgaver i Bording
-
Reparation af køleskab
Fra Eduardo L. (Bording)
Et køleskab med fryser, som står i et isoleret med ikke opvarmet skur, er stoppet med at virke. Har... -
Grundig rengøring af gulve (støvsuge og gulvvask) og badeværelse
Fra Marianne T. (Bording)
Grundig rengøring af meget beskidte træ gulve og badeværelse. Ca. 60 m2 Man skal selv medbringe ren... -
Små El opgaver
Fra Frank H. (Bording)
- 3 eksisterende udendørs lamper skal ordnes blinker eller virker ikke- Lille udendørs springvand s...
Sabina L., Sabina L. og Dorthe D. søger hjælp til haveopgaver i Bording
-
Slå græsset 80m2
Fra Sabina L. (Bording)
Græsset skal slåes omkring huset. Jævn terræn Der er en plantekasse men nem at undgå. Bring udstyr ... -
Klippe hæk 80m2 grund
Fra Sabina L. (Bording)
Hej jeg har eb hæk som skal klippes på siderne da jeg vil gerne have at den gror i højde. Behøves i... -
Lugning, hækklipning og fliserens.
Fra Dorthe D. (Bording)
Der er ca. 50 m. hæk der skal klippes, de ca. 20 meter er en lærkehæk som er ca. 2½ m. høj. resten ...
Laila M., Karin S. og Bjørn S. søger hjælp til diverse opgaver i Bording
-
Vaske en labrador
Fra Laila M. (Bording)
Hund vaskes. Halvlang hår. Trænger bare til en god vask. Ikke begejstret for at blive vasket -
skift af bremser og håndbremse på kiapicanto
Fra Karin S. (Bording)
bremseskift og håndbremse skift, kia picanto 2017 har ikke dele. har ikke værksted -
Reparation af Makita haveværktøj
Fra Bjørn S. (Bording)
Hej, jeg har en Makita græstrimmer benzin, der ikke vil starte og gå. Ca.2 år gammel, + en Makita m...